Concordia Chiajna „evadează” din zona roșie a clasamentului!

sâm, 02 decembrie 2017

Concordia Chiajna a marcat opt goluri în ultimele două etape disputate în Liga I și a părăsit locurile retrogradabile din clasament, urcând pe poziția a zecea.

După ce s-au impus cu 5-0 în meciul cu Juventus din runda precedentă, ilfovenii au disputat sâmbătă, pe teren propriu, partida împotriva celor de la FC Botoșani, contând pentru etapa cu numărul 20 a Ligii I.

Trupa lui Ion Moldovan a deschis scorul în minutul 39 prin reușita lui Bawab, care a stabilit și rezultatul primei reprize. În partea secundă a jocului, moldovenii nu au reușit să ofere replica „vulturilor” și aceștia au mai punctat de două ori prin Cristescu, în minutul 49, și Bud, în minutul 87.

Astfel, Concordia a obținut cele trei puncte și a scăpat din zona roșie a clasamentului, ajungând în prezent la 23 de puncte și ocupând locul al zecelea în primul eșalon.