Clinceni câștigă derby-ul de la Balotești

joi, 26 noiembrie 2015

Academica a câștigat derby-ul cu Balotești și luptă pentru promovare în trei cu Brăila și Rapid.

VEZI CLASAMENTUL LA ZI

Balotești a început bine meciul, Buțică l-a testat pe Horia Iancu, dar portarul oaspeților nu a avut nicio problemă. În minutul 24, Neagu este trântit în careu, iar Olariu transformă perfect lovitura de pedeapsă.

Până să se trezească echipa gazdă, Benzar prinde o ghiulea extrem de bine plasată și era 0-2. Game over după doar jumătate de oră.

Marinaș a încercat egalarea până la pauză, dar fără succes. La cabine s-a intrat cu 0-2, iar aceasta avea să fie și scorul final. Echipa lui Balint se revanșează după semi eșecul cu Berceni și stă la pândă pentru primele locuri.

CS BALOTEŞTI – FC ACADEMICA CLINCENI 0-2

Baloteşti: Fulga – Lupaşcu, Antoche, Marciuc, Flămânzeanu, M. Florea, N. Sandu, C-tin. Dedu, Buţică, Gojnea, Marinaş

Clinceni: H. Iancu – Pham Huy, A. Niţu, Rz. Patriche, Muşat, D. Benzar, V. Olariu, Al. Neagu, Bujor, Kuku, Venţer