Cupa Corbeanca U13 – editia 2012

0 sâm, 02 iunie 2012, 11:27
Asa cum sta bine in fiecare comunitate, CS Corbeanca a organizat ieri 01 Iunie, cu ocazia Zilei Copilului, Cupa Corbeanca la fotbal pentru copii nascuti dupa 1999. Participarea a fost una selecta, pe langa echipa din localitate antrenata de Mihai Ion, au mai fost prezente inca trei echipe din Bucuresti – CSS Mircea Eliade, FC Sport Team si Dinamo Bucuresti. Citeste mai departe...
Citeste tot articolul

FC Arges a castigat turneul zonal de juniori D

0 vin, 25 mai 2012, 19:26
În turneul zonal de fotbal pentru juniori D, organizat de SC FC Argeș in care  sunt înscrise ACS Berceni, CS Zmeii Ogrezeni, SC FC Petrolul Ploiești şi CSS Alexandria, s-au inregistrat urmatoarele rezultate: 22 mai 2012 ACS Berceni – CS Zmeii Ogrezeni  3 – 8 SC FC Petrolul Ploiești – CSS Alexandria  3 – 1 23 mai 2012 CS Zmeii Citeste mai departe...
Citeste tot articolul

FC Snagov respira prin copii si juniori

7 joi, 24 mai 2012, 16:50
Daca echipa mare a Snagovului se confrunta cu problem serioase, viitorul echipelor de juniori pare a fi unul frumos. Munca antrenorilor de la grupele de copii  si juniori (grupa 1997 – antrenor M. Geangavelea si grupele 1999 si 2004 – antrenor  R. Ardeleanu ) ale Snagovului incep sa dea roade – daca piticii de 7 ani sunt la la jumatatea Citeste mai departe...
Citeste tot articolul

Campionii de la ACS Berceni reprezinta Ilfovul la Turneul Zonal

0 mar, 22 mai 2012, 09:22
Cu cateva etape inainte de terminarea returului, Ilfovul si-a desemnat Campiona aJudeteana la Juniori D – ACS Berceni. Acest titlu da dreptul micutilor fotbalisti din Berceni sa participe la Turneul Zonal organizat de Federatia Romana de Fotbal, turneu ce se va desfasura pe Terenul 2 al Complexului Nicolae Dobrin din Pitesti. Iata programul complet al acestui turneu(zona 5): 22 Mai Citeste mai departe...
Citeste tot articolul

CS Stefanesti, Campionana judeteana la juniori E, prima victorie la Turneu Zonal

0 vin, 18 mai 2012, 07:30
Ieri la Calarasi a debutat turneul zonal al juniorilor E. Printre cele 6 campioane judetene la aceasta categorie se afla si castigatoarea campionatului din Ilfov – CS Stefanesti. Echipele participante la acest turneu final au fost impartite in doua grupe prin tragere la sorti, componenta acestora fiind urmatoarea: Grupa A Academia Gheorghe Hagi Petrolul Ploiesti CSS Slobozia Grupa B Atletic Junior Citeste mai departe...
Citeste tot articolul

Rezultate inregistrate in Etapa a XXIII-a – Juniori

4 joi, 10 mai 2012, 16:48
FC VOLUNTARI II 3-0 AS Codrii MOARA VLASIEI AS CIOROGARLA 3-0 CS DARASTI CSO BRAGADIRU 0-3 AS Vointa PERIS AS Pescarusul GRADISTEA 2–3 CS CORBEANCA ASC MAGURELE 2-2 ACS Progresul CERNICA CS Viitorul DRAGOMIRESTI VALE 5-3 AS GLINA CS STEFANESTI II 0-3 FC Viitorul GANEASA...
Citeste tot articolul

Rezultatele juniorilor – etapa a 22-a

0 lun, 07 mai 2012, 06:34
FC Viitorul GANEASA 0-6 FC VOLUNTARI II AS Codrii MOARA VLASIEI 1-1 AS CIOROGARLA CS DARASTI 1-2 AS Vointa PERIS AS Pescarusul GRADISTEA 3-0 CSO BRAGADIRU CS CORBEANCA 6-0 ASC MAGURELE ACS Progresul CERNICA 0-1 CS Viitorul DRAGOMIRESTI AS GLINA 3-0 CS STEFANESTI II...
Citeste tot articolul

Rezultate inregistrate in etapa a XXI-a – Juniori

0 lun, 30 aprilie 2012, 05:55
FC VOLUNTARI II 3-0 AS GLINA AS CIOROGARLA 2-1 FC Viitorul GANEASA AS Vointa PERIS 1-1 AS Codrii Vlasiei MOARA VLASIEI CSO BRAGADIRU 2-7 CS DARASTI ASC MAGURELE 3-0 AS Pescarusul GRADISTEA CS Viitorul DRAGOMIRESTI VALE 6-1 CS CORBEANCA CS STEFANESTI II 0-3 ACS Progresul CERNICA...
Citeste tot articolul

Rezultate inregistrate in Etapa a XX-a – Juniori

0 vin, 27 aprilie 2012, 06:50
ACS Progresul CERNICA 0-2 FC VOLUNTARI II AS GLINA 2–3 AS CIOROGARLA FC Viitorul GANEASA 16-2 AS Vointa PERIS AS Codrii MOARA VLASIEI 3–0 CS DARASTI CSO BRAGADIRU 0-12 ASC MAGURELE AS Pescarusul GRADISTEA 5-4 CS Viitorul DRAGOMIRESTI VALE CS CORBEANCA 3-0 CS STEFANESTI II...
Citeste tot articolul

Rezultate inregistrate de Juniori in etapa a XIX-a

2 Dum, 22 aprilie 2012, 05:22
In exclusivitate, IlfovSport va prezinta rezultatele inregistrate in etapa a XIX-a din Liga judeteana: FC VOLUNTARI II  4-0  CS CORBEANCA   AS CIOROGARLA  1-4  ACS Progresul CERNICA   AS Vointa PERIS  3-0  AS GLINA   CS DARASTI  3–1  FC Viitorul GANEASA   CS Viitorul DRAGOMIRESTI VALE  9-0  ASC MAGURELE   CS STEFANESTI II  0-3  AS Pescarusul GRADISTEA AS Codrii MOARA Citeste mai departe...
Citeste tot articolul