Calificare premiată. Bani pentru jucătorii Tunariului

joi, 30 august 2018

CS Tunari a furnizat o mare surpriză în Cupa României după victoria, 2-1, obținută în fața Petrolului

Ilfovenii au făcut uitat debutul nu tocmai fericit de sezon, după 1-1 cu Axiopolis, într-o partidă de Cupa României cu Petrolul în care șansele în dreptul gazdelor erau extrem de mici înaintea fluierului de start. Fotbaliștii antrenați de Ștefan Odoroabă au reușit să treacă de galonata trupa adversă după două goluri semnate în partea secundă a jocului de Alexandru Neculai, în minutul 47, și Barabas, din penalty, cu trei minute înaintea expirării timpului de joc.

”Am avut o discuție cu jucătorii după meciul cu Axiopolis care, iată, a dat roade. Băieții au făcut un meci excelent încheiat cu o calificare apreciată. Performanța nu va rămâne fără urmări financiare, jucătorii urmând să fie premiați”
, a precizat Lucian Costache, președintele echipei CS Tunari. Divizionara C revine în campionat, la finalul săptămânii, cu ocazia unui meci atractiv în compania Progresului Spartac.

4 de comentarii pentru "Calificare premiată. Bani pentru jucătorii Tunariului"