Bărcăuan rămâne neînvins. Voluntari 2 a remizat la Roșiori

sâm, 17 noiembrie 2018

Echipa secundă a Voluntariului a mai bifat un rezultat favorabil în mandatul lui Cosmin Bărcăuan

Un egal cu o echipă modestă, Sporting Roșiorii de Vede, nu ar fi, în mod normal, o realizare deosebită pentru echipa secundă a celor FC Voluntari chiar dacă a fost obținut în deplasare. Cu trei jucători importanți coborâți de la prima echipă, portarul Petrariu, Gabriel Deac și Adelin Pârcălabu, ilfovenii au remizat, până la urmă, 1-1. Ultimul a deschis scorul în minutul 54, iar egalarea a venit în minutul 75 odată cu reușita semnată în contul gazdelor de Manda.

Punctul realizat la Roșiori este apreciat în condițiile în care gazdele au irosit o lovitură de pedeapsă. Cosmin Bărcăuan prelungește perioada bună la cârma echipei ilfovene aflate, după partidele care au contat pentru etapa cu numărul 13, pe locul cinci la șase lungimi de prima clasată, Turris Turnu Măgurele.