Bărcăuan face puncte. Voluntari 2 a remizat cu Unirea Bascov

vin, 26 octombrie 2018

Echipa secundă a Voluntariului a întâlnit acasă o revelație a seriei, Unirea Bascov.

Gruparea argeșeană promovată în vară la nivelul Ligii a III-a a ajuns la Voluntari de pe o comodă poziție a patra în clasamentul la zi. Gazdele, în schimb, erau obișnuite, în general, cu evoluții excelente pe terenuri străine unde se adunaseră toate punctele puse în joc în partidele precedente. Debutul lui Cosmin Bărcăuan pe teren propriu, după succesul zdrobitor, 6-0, obținut runda trecută, cu Astra 2, a fost din nou unul cu multe goluri.

La capătul unui joc interesant, cu multe evenimente notabile, tabela de marcaj a arătat un rezultat egal, 2-2, cu ambele goluri ale gazdelor trecute în dreptul căpitanului Buliga. Unirea Bascov a evoluat vreme de 70 de minute cu un om mai puțin pe teren, după eliminarea lui Piscanu (23), iar experimentatul milocaș al oaspeților Iulian Tameș a irosit victoria argeșenilor după ce a ratat, cu 15 minute înaintea finalului de joc, o lovitură de pedeapsă.