Au crezut până la capăt. Academica s-a impus pe final de meci

Dum, 08 octombrie 2017

FC Academica Clinceni a continuat traseul bun din ultima perioadă și în jocul cu Dacia Unirea Brăila

Ilfovenii și-au adăugat în cont alte trei puncte importante în disputa cu Dacia Unirea Brăila. Oaspeții au oferit, așa cum se aștepta, o replică solidă care era să le aducă jucătorilor antrenați de Alin Pânzaru un punct. Nu a fost de acord cu o remiză Gabriel Simion care a punctat, cu cinci minute înainte de finalul disputei, pentru o victorie meritorie, scor 2-1, în favoarei trupei antrenate de Eric Lincar. Bogdan Matei deschisese prematur scorul, în minutul patru, în timp ce Puia readucera speranțele în tabăra brăileană cu golul din minutul 76. FC Academica Clinceni parcurge o perioadă fastă reflectată de calificarea în 16-imile de finală ale Cupei României dar și de postura onorabilă din clasamentul la zi din eșalonul secund unde Marian Constantinescu și compania ocupă un comod loc patru cu 21 de puncte.