Amical este bine. Concordia a trecut cu 2-1 de FCSB

sâm, 24 martie 2018

Concordia Chiajna și FCSB au susținut un meci amical încheiat cu victoria formației antrenate de Ion Moldovan

Întreruperea campionatului la nivelul primei ligi a trimis echipele de la acest nivel competițional în căutarea unor acțiuni care să umple golul lăsat de lipsa activității oficiale. Concordia Chiajna a întâlnit FCSB într-un astfel de joc derulat astăzi. Ilfovenii s-au impus la limită, 2-1, după un meci cu două reprize diferite. Prima a fost echilibrată, 1-1, cu goluri Denis Alibec, în minutul 6, și reușita egalizatoare a lui Cristian Albu venită în minutul 45. Partea secundă a adus punctul victorios al celor de la Concordia care a purtat semnătura lui Dan Panait în minutul 83. Concordia revine în campionat în partida de sâmbăta viitoare, cu Gaz Metan Mediaș, de pe teren propriu, găzduită de etapa cu numărul 3 din play-out.